Кебап веган смеса – органска / 300 гр.

Home/Разно/Кебап веган смеса – органска / 300 гр.
Распродадено

Кебап веган смеса – органска / 300 гр.

Out of stock

Количина: 300 гр. Состав: наут, грав, куркума, ким, кромид, лук, оригано, пипер, мајчина душица, цимет, б...

Количина: 300 гр.
Состав: наут, грав, куркума, ким, кромид, лук, оригано, пипер, мајчина душица, цимет, бибер, синап, коријандер, сончогледово масло, сол, гуар гума*, лимонска киселина. Алергени: синап.
Сертифицирано од ПРОЦЕРТ Скопје. Погодно за вегани.

*Гуар гума е полисахарид кој се добива од растението гуар, се користи како средство за згуснување и е безбеден за употреба.

Read more

230.00 ден

Членска цена: 206 ден

Out of stock

Compare
Size Chart
Количина: 300 гр. Состав: наут, грав, куркума, ким, кромид, лук, оригано, пипер, мајчина душица, цимет, бибер, синап, коријандер, сончогледово масло, сол, гуар гума*, лимон...

Количина: 300 гр.
Состав: наут, грав, куркума, ким, кромид, лук, оригано, пипер, мајчина душица, цимет, бибер, синап, коријандер, сончогледово масло, сол, гуар гума*, лимонска киселина. Алергени: синап.
Сертифицирано од ПРОЦЕРТ Скопје. Погодно за вегани.

*Гуар гума е полисахарид кој се добива од растението гуар, се користи како средство за згуснување и е безбеден за употреба.

По отворање да се чува на температура од 2°C до 6°C.
Рок на траење: означен на амбалажата.

Потекло: Кавадарци
Производител: ЕКО-ГРУП ДОО, Индустриска 31/2, Кавадарци

Read more

Vendor Information

  • Address:
Back to Top
Shopping Cart
Close

No products in the basket.

Подесување на приватноста

Оваа страна користи веб колачиња "Cookies" со цел да го подобриме Вашето корисничко искуство. Со користењето на нашиот веб сајт вие се согласувате со користењето на „Cookies“.