Оризово брашно – одобрено / 500 гр.

Home/Леб, брашно и житарки/Оризово брашно – одобрено / 500 гр.
Распродадено

Оризово брашно – одобрено / 500 гр.

Out of stock

Количина: 500 гр. Состав: Ориз. Не содржи глутен. Мелено на камена мелница.

90.00 ден

Членска цена: 70 ден

Out of stock

Compare
Size Chart
Количина: 500 гр. Состав: Ориз. Не содржи глутен. Мелено на камена мелница. Употреба: Брашното од ориз се применува само или се меша со други брашна во однос 1:3. Намен...

Количина: 500 гр.
Состав: Ориз. Не содржи глутен.
Мелено на камена мелница.

Употреба: Брашното од ориз се применува само или се меша со други брашна во однос 1:3. Намена: леб, колачи, палачинки, пастрмајлии.
Рок на траење: означено на пакувањето.

Производител: БИОВИТАЛ Скопје

Read more

Vendor Information

  • Address:
Back to Top
Shopping Cart
Close

No products in the basket.

Подесување на приватноста

Оваа страна користи веб колачиња "Cookies" со цел да го подобриме Вашето корисничко искуство. Со користењето на нашиот веб сајт вие се согласувате со користењето на „Cookies“.