Трифулато од органски вргањ во масло / 190 гр.

Почетна/Печурки и јајца/Трифулато од органски вргањ во масло / 190 гр.
Распродадено

Трифулато од органски вргањ во масло / 190 гр.

Нема залиха

Количина: 190 гр. Состав: органски вргањ, органско масло, лук, црн пипер, бел оцет, сол. Сертифициран органски производ.

213.00 ден

Членска цена: 230 ден

Нема на залиха

Compare
Големина на кошничката
Количина: 190 гр. Состав: органски вргањ, органско масло, лук, црн пипер, бел оцет, сол. Сертифициран органски производ. Производител: ЕКСТРА ФУ...

Количина: 190 гр.
Состав: органски вргањ, органско масло, лук, црн пипер, бел оцет, сол.
Сертифициран органски производ.
Производител: ЕКСТРА ФУНГИ, ул. Климент Охридски 20, 2300 Кочани.

Да се чува на собна температура. По отворањето да се чува во ладилник на 4°C – 8°C, два-три дена. Овој продукт може да има губиток на тежина макс. 5%.

Начин на употреба: за директна консумација или како прилог во други јадења.

Нутритивни вредности на 100 гр:
Енергетска вредност: 117 Kcal / 497 KJ
Протеини: 4.81%
Масти: 7.38%
Заситени масти: 1.25%
Јаглехидрати: 7.09%
Сол: 1.11%

Повеќе

Информации за добавувачот

  • Address:
  • No ratings found yet!
Back to Top
Кошница
Затвори

Немате ставено производи

Подесување на приватноста

Оваа страна користи веб колачиња "Cookies" со цел да го подобриме Вашето корисничко искуство. Со користењето на нашиот веб сајт вие се согласувате со користењето на „Cookies“.