Мајонез класик веган – органски / 260 гр

Home/Намази и сосови/Мајонез класик веган – органски / 260 гр
Распродадено

Мајонез класик веган – органски / 260 гр

Out of stock

Количина: 260 гр. Состав: наут, сончогледово масло, целер, куркума, синап, јаболков оцет, гуар гума, кс...

Количина: 260 гр. Состав: наут, сончогледово масло, целер, куркума, синап, јаболков оцет, гуар гума, ксантан гума, сол, лимонска киселина. Алергени: синап, целер. Сертифициран органски производ. Погодно за вегани. Потекло: Кавадарци.

Read more

155.00 ден

Членска цена: 87 ден

Out of stock

Compare
Size Chart
Количина: 260 гр Состав: наут, сончогледово масло, целер, куркума, синап, јаболков оцет, гуар гума*, ксантан гума**, сол, лимонска киселина. Алергени: синап, целер.

Количина: 260 гр
Состав: наут, сончогледово масло, целер, куркума, синап, јаболков оцет, гуар гума*, ксантан гума**, сол, лимонска киселина. Алергени: синап, целер.

*Гуар гума е полисахарид кој се добива од растението гуар, се користи како средство за згуснување и е безбеден за употреба.
**Ксантан гума е полисахарид кој се добива со ферментација на шеќер со помош на бактеријата Xanthomonas campestris, се користи како средство за згуснување и е безбеден за употреба.

Сертифициран органски производ. Погодно за вегани.
По отворање да се чува на температура од 2°C до 6°C.
Рок на траење: означен на амбалажата.

Потекло: Кавадарци
Производител: ЕКО-ГРУП ДОО, Индустриска 31/2, Кавадарци

Read more

Vendor Information

  • Address:
Shopping Cart
Close

No products in the basket.

Подесување на приватноста

Оваа страна користи веб колачиња "Cookies" со цел да го подобриме Вашето корисничко искуство. Со користењето на нашиот веб сајт вие се согласувате со користењето на „Cookies“.