Вегански природни сапуни „Бела“

Home/Природна козметика/Вегански природни сапуни „Бела“
Распродадено

Вегански природни сапуни „Бела“

Out of stock

Природни сапуни, изработени рачно со ладна постапка на сапунификација, без никакви вештачки додат...

Природни сапуни, изработени рачно со ладна постапка на сапунификација, без никакви вештачки додатоци, бои и мириси. Не содржат конзерванси (парабени), СЛС (натриум лаурил сулфат ) и други токсични хемиски адитиви. Состав: Растителни масла, додатоци на сушени билки, цветови, корени, зачини, есенцијални масла, глицерин.

Read more

140.00 ден

Clear selection
Quantity:
Compare
Size Chart
Природни и рачно изработени сапуни „Бела“ Природните сапуни Бела се рачно изработени со ладна постапка на сапунификација и немаат никакви вештачки до...

Природни и рачно изработени сапуни „Бела“

Природните сапуни Бела се рачно изработени со ладна постапка на сапунификација и немаат никакви вештачки додатоци, бои и мириси. Не содржат конзерванси (парабени), СЛС (натриум лаурил сулфат ) и други токсични хемиски адитиви.

Состав: Растителни масла, додатоци на сушени билки, цветови, корени, зачини, есенцијални масла, глицерин.

 

Read more

Additional information

Вегански сапуни

Кафе, Кафе и ѓумбир, Активен јаглен, Какао путер и какао, Какао и цимет, Овес и еукалиптус, Рузмарин, Коприва

Vendor Information

  • Address:
Back to Top
Shopping Cart
Close

No products in the basket.

Подесување на приватноста

Оваа страна користи веб колачиња "Cookies" со цел да го подобриме Вашето корисничко искуство. Со користењето на нашиот веб сајт вие се согласувате со користењето на „Cookies“.